بیمه ثالث

بیمه نامه شخص ثالث

خطرات مورد تعهد

آشنایی با بیمه شخص ثالث اتومبیل

شناخته شده ترین بیمه نزد ما ایرانیان بیمه شخص ثالث اتومبیل است.

هم اکنون بیمه شخص ثالث به دلیل اجباری بودن آن بیش از چهل درصد کل حق بیمه های دریافتی شرکت های بیمه را در ایران به خود اختصاص داده است و هر کس که مالک یا استفاده کننده از اتومبیلی در ایران هست می بایست اقدام به خرید بیمه شخص ثالث برای اتومبیل خود نماید.

بیمه نامه های شخص ثالث در حال حاضر خسارت های مالی و جانی وارده به اشخاص ثالث و همچنین هزینه های فوت، نقص عضو و هزینه پزشکی وارده به سرنشین (راننده) را تحت پوشش قرار می دهند.

جهت خرید بیمه نامه شخص ثالث اینجا کلیک نمایید . 

بیمه گذارانی که مایل به خرید این بیمه نامه از شرکت بیمه سامان هستند می توانند یکی از ترکیب های زیر را برای پوشش های بیمه نامه خود انتخاب نمایند.

پوشش جاني ۳۶۰ ميليون تومان 
 پوشش مالي ۹۰ ميليون تومان تا ۳۰ ميليون تومان – قابل تغيير در بازه هاي يك ميليون توماني
 همچنین پوشش سرنشین (فوت و نقص عضو راننده) ۲۷۰ میلیون تومان می باشد.

بیمه نامه شخص ثالث قابلیت پرداخت خسارت های مربوط به ۴ فقره حادثه رانندگی که راننده دارنده بیمه نامه در آن مقصر شناخته شده باشد را دارد که در هر حادثه برگ مربوط به خسارت از بیمه نامه جدا شده و خسارت پرداخت می گردد.

در صورتی که در طول بیمه نامه، خسارتی اتفاق نیافتد، دارنده بیمه شخص ثالث هنگام خرید بیمه نامه جدید مشمول تخفیف خواهد شد که میزان تخفیفات به شرح ذیل است.

*یک سال تخفیف عدم خسارت: ۵ درصد
*دو سال تخفیف عدم خسارت: ۱۵ درصد
*سه سال تخفیف عدم خسارت: ۲۰ درصد
*چهار سال تخفیف عدم خسارت: ۲۵ درصد
*پنج سال تخفیف عدم خسارت: ۳۵ درصد
*شش سال تخفیف عدم خسارت: ۴۵ درصد
*هفت سال تخفیف عدم خسارت: ۵۵ درصد
*هشت سال تخفیف عدم خسارت: ۶۵ درصد
*نه سال تخفیف عدم خسارت: ۷۰ درصد
*ده سال تخفیف عدم خسارت: ۷۰ درصد
*يازده سال تخفیف عدم خسارت: ۷۰ درصد
*دوازده سال تخفیف عدم خسارت: ۷۰ درصد
*سيزده سال تخفیف عدم خسارت: ۷۰ درصد
*چهارده سال تخفیف عدم خسارت: ۷۰ درصد

ضمن اینکه با توجه به اجباری بودن بیمه شخص ثالث برای تمام اتومبیل ها، به ازای هر روزی که از انقضای بیمه نامه سال قبل گذشته باشد به صورت روزشمار جریمه توسط سیستم محاسبه خواهد شد.

نمایندگی کد ۵۱۴۴ بیمه سامان هم همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۶ بعدازظهر آماده است تا به صورت تلفنی یا حضوری اعلام قیمت نموده و در صورت تمایل شما به صدور بیمه نامه اقدام کند.

با توجه به تفاوت میزان تعهدات و نوع اتومبیل ها شما می توانید با شماره ۴۴۱۴۰۱۲۴ – ۰۲۱ تماس گرفته و با دادن اطلاعات سوابق بیمه ای و نوع اتومبیل خود از قیمت بیمه نامه شخص ثالث در سال جدید مطلع گردید.

نحوه خرید بیمه شخص ثالث از نمایندگی بیمه سامان:

بیمه شخص ثالث

۱- مراجعه حضوری با دردست داشتن بیمه شخص ثالث سال قبل و کارت اتومبیل و وجه حق بیمه و تحویل حداکثر ۱۰ دقیقه ای بیمه نامه جدید
۲- تماس تلفنی با شماره ۴۴۱۴۰۱۲۴ – ۰۲۱ و ارسال بیمه نامه شخص ثالث سال قبل و عکس کارت اتومبیل، واریز وجه حق بیمه به حساب نمایندگی، دریافت بیمه نامه جدید به صورت پیک موتوری در تهران و به صورت ارسال پستی در شهرستان (اصل بیمه نامه سال قبل از بیمه گذار تحویل گرفته خواهد شد)

در پایان توجه شما را به نکاتی قابل توجه در خصوص بیمه شخص ثالث اتومبیل جلب مینمائیم:

– بیمه گذاران بیمه سامان در صورت وقوع خسارت میبایست بلافاصله با شماره ۸۹۴۳ – ۰۲۱ تماس گرفته و از نحوه دریافت خسارت مطلع گردند.
– هم اکنون طبق قانون پرداخت خسارت مالی تا ۵۰ ميليون ریال بدون کروکی پلیس در صورتی که هردو طرف در مورد مقصر حادثه توافق کرده باشند میسر است. لیکن اگر شک دارید که خسارت مالی بالاتر از این مبلغ است و یا اینکه حادثه خسارت جانی و یا منجر به جرح دارد حتما با تماس با شماره تلفن ۱۱۰ با حضور ماموران راهنمایی و رانندگی درخواست کروکی و گزارش پلیس نمائید.
– در هنگام مراجعه به شرکت بیمه جهت دریافت خسارت، هم مقصر و هم زیان دیده باید دارای بیمه نامه شخص ثالث معتبر باشند.
– در نگهداری بیمه نامه خود کوشا باشید، لکن در صورتی که بیمه نامه شخص ثالث شما مفقود شده می توانید با مراجعه به بیمه سامان، گواهی بیمه شخص ثالث دریافت نمائید.
– در صورتی که بیش از یک سال از انقضای بیمه نامه قبلی گذشته باشد، تخفیفات قبلی اعمال شده ليكن بیمه نامه مشمول جریمه سيستمي به صورت روزشمار خواهد بود.

 

 

جهت سفارش بیمه نامه و دریافت جزئیات بیشتر با کارشناسان این نمایندگی در تماس باشید . 

تلفن تماس : ۴۴۱۴۰۱۲۴ – ۴۴۶۵۶۰۸۹ – ۰۹۱۲۳۷۸۹۱۰۱ – ۰۹۱۲۳۷۰۸۹۶۹