بیمه مسافرتی خارج از کشور

بیمه مسافرتی سامان

بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی به منظور محافظت از مسافران در برابر خطرات احتمالی سفر استفاده می‌شود. اگر در سفر دچار بیماری شوید پرداخت هزینه‌های پزشکی به عهده بیمه خواهد بود؛ همانطور که می‌دانید هزینه‌های پزشکی در بعضی از کشورها بسیار سنگین است و استفاده از آنها بدون پشتیبانی شرکت‌های بیمه‌ای بسیار گران تمام می‌شود.

علاوه بر این، در کنار خطرات مربوط به سلامت و بیماری‌ها، مشکلات فراوان دیگری مانند گم شدن مدارک و بار، مشکلات حقوقی و … نیز هستند که در صورت حمایت نشدن توسط یک شرکت بیمه‌ای دردسرهای فراوانی را در جریان سفر به وجود می‌آورند.

آیا بیمه مسافرتی اجباری است؟

بیمه مسافرتی جزو بیمه‌های اختیاری است اما مقصد سفر شما ممکن است باعث الزام و اجباری شدن بیمه‌نامه مسافرتی شود؛ اما در کل به این دلیل که بیمه مسافرتی تعداد زیادی از حوادث ناگوار احتمالی در سفر را تحت پوشش قرار می‌دهد و در صورت وقوع این حوادث متعهد به حمایت کامل از مسافران است، داشتن بیمه سفر به تمام مسافران توصیه می‌شود. 
اما در مورد بیمه مسافرتی الزامی باید بدانید که بسیاری از کشورها برای ارائه ویزا از مسافر بیمه‌نامه مسافرتی می‌خواهند، حتی در برخی از کشورها، مخصوصا حوزه شنگن سخت‌گیری بیشتری شده و شرکت کمک‌رسان طرف قرارداد شرکت بیمه‌گر را نیز تعیین می‌نمایند. یعنی ممکن است برخی از سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌ها برای صدور ویزا، همه بیمه‌های مسافرتی را قبول نکنند؛ معیار پذیرش بیمه مسافرتی از طرف کنسولگری، شرکت کمک‌رسان طرف قرارداد شرکت بیمه‌گر است.

پوشش‌های بیمه مسافرتی

هزینه‌های پزشکی، درمان و بستری در بیمارستان هزینه‌های دندانپزشکی فوری (تا سقف تعیین شده)هزینه‌های تأمین داروهای ضروریهزینه‌های بازگشت اضطراریهزینه‌های سفر و اقامت یک نفر همراهکمک در زمینه‌های حقوقیهزینه‌های مربوط به گم شدن بار و یا تاخیر در ورود بارهزینه‌های مربوط به گم شدن مدارک مسافر (گذرنامه، گواهی‌نامه و یا مدارک شناسایی)هزینه‌های مربوط به تغییر برنامه زمانبندی پرواز و تاخیر آنهزینه‌های بازگرداندن جسد متوفی

پوشش های مربوط به بار همراه مسافر

درصورت گم شدن بار تحویلی توسط شرکت هواپیمایی حامل، شرکت هواپیمایی متعهد به پرداخت خسارت به مسافر است؛ علاوه بر آن شرکت بیمه‌گر نیز مابه‌التفاوت خسارت بار و لوازم تحویل شده به هواپیما را تا سقف مشخصی به بیمه‌گذار پرداخت می‌کند. این خسارت‌ها شامل موارد زیر است:خسارت تأخیر در ورود بار همراه مسافریافتن و ارسال بار و ملزومات شخصی مسافرپوشش تأخیر در حرکت هواپیما

نحوه محاسبه بیمه مسافرتی

قیمت بیمه مسافرتی بر اساس سه عامل اصلی محاسبه می‌شود:سن مسافرمدت سفرمقصد مسافرتعلاوه بر این موارد برای برخی از مقصدها امکان انتخاب پوشش مالی نیز وجود دارد و این مورد نیز بر روی قیمت بیمه تاثیر خواهد گذاشت.

مدت پوشش بیمه مسافرتی

تاریخ بیمه‌نامه مسافرتی از زمان خروج قانونی بیمه‌شده از کشور شروع می‌شود و فقط برای سفرهایی که مدت آنها حداکثر ۹۲ روز باشد معتبراست، مگر اینکه در بیمه‌نامه مدت کوتاه‌تری قید شده باشد. بیمه‌شده می‌تواند در مدت اعتبار بیمه نامه به دفعات به خارج از کشور ایران سفر نماید.

سقف تعهدات بیمه مسافرتی

سقف تعهدات بیمه مسافرتی نشان‌دهنده حداکثر مبلغی است که شرکت بیمه در صورت بروز حادثه، متعهد به جبران آن است. به عنوان مثال معمولا سقف تعهد هزینه‌های پزشکی در بیمه مسافرتی ۵۰ هزار یورو است؛ به این معنی که در صورت بروز حادثه، شرکت بیمه تا سقف ۵۰ هزار یورو خسارت شما را پرداخت می‌کند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر، سفارش و صدور بیمه نامه اینجا کلیک کنید .